Czy pożyczki przez Internet są bezpieczne?

14 gru

Od jakiegoś czasu na naszym rynku pożyczkowym pojawiła się nowość – pożyczki przez Internet. Ich obsługa całkowicie odbywa się online i nie wymaga pośrednika, który odwiedza klienta i zawiera z nim umowę. Wiele osób obawia się jednak, czy jest to forma bezpieczna i czy nie jest to naciąganie klientów. W jaki sposób przebiega proces przyznania takiej pożyczki online?

Klient każdorazowo musi najpierw wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Zaleca się, aby wybierać spośród firm sprawdzonych i rzetelnych, które od lat funkcjonują na naszym rynku, jak na przykład Provident, czy Optima. Lepiej unikać firm oferujących tak zwane chwilówki. Kiedy wybierze się już odpowiednią ofertę, należy założyć na stronie internetowej swój profil klienta. Zajmuje to zazwyczaj dosłownie kilka minut. Podaje się swoje dane osobowe z dowodu osobistego, a także dane teleadresowe. Konieczne jest również podanie własnego numeru telefonu komórkowego oraz rachunku bankowego, który prowadzony jest imiennie na nazwisko wnioskodawcy. Dzięki tym danym, pożyczkodawca jest w stanie zweryfikować klienta i przekazać przelew środków finansowych tylko i wyłącznie na właściwy rachunek.

Następnie, klient wybiera kwotę pożyczki, jaką jest zainteresowany oraz ilość rat, które mu odpowiadają. Wniosek poddawany jest weryfikacji przez system komputerowy. Najczęściej sprawdza on przede wszystkim, czy konkretna osoba nie znajduje się w rejestrze dłużników. Jeżeli decyzja pożyczkowa jest pozytywna, klient jest o tym natychmiast informowany za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, smsa lub e-maila. Wówczas może już oczekiwać na swoje pieniądze. Najczęściej przelewane są one niezwłocznie przelewem ekspresowym, dzięki czemu trafiają na konto w ciągu kilkunastu minut do godziny.

Wiele osób uważa, że jest to bardzo bezpieczna forma pożyczania pieniędzy i nie ma się czego obawiać. Należy jedynie korzystać z własnego sprzętu i z zabezpieczonego Internetu, aby nie paść ofiarą złośliwego oprogramowania. Warto pożyczać w ten sposób i dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz