Dostęp do pieniędzy w kwadrans

2 kwi

Obecny sukces firm parabankowych, które świadczą różne usługi finansowe podobne lub identyczne jak w banku, ale jednak nie są organizacjami bankowymi i przez to nie podlegają konkretnym regulacjom i kontrolom charakterystycznym dla rynku usług bankowych. Banki są bardzo mocno kontrolowane i audytowane, muszą przestrzegać nie tylko procedur krajowych i wewnętrznych, ale również dostosować się do norm prawnych tak na szczeblu rządowym jak i europejskim. Jeszcze trudniej jest o otrzymanie pożyczki w banku komercyjnym od momentu wybuchu kryzysu finansowego, kiedy to tylko niezachwiana historia kredytowa i niepodważalne stabilne wysokie dochody były w stanie zapewnić pozytywną decyzję kredytową ze strony banku.

Provident

Pożyczki parabankowe

Dlatego na rynku usług finansowych zaczęły pojawiać się wreszcie doskonale zorganizowane, profesjonalnie zarządzane i wyposażone w ogromny kapitał początkowy spółki chętne do pożyczania pieniędzy przez Internet. Sukces, jakim cieszą się obecnie na rynku wszystkie pożyczki online nie wynika jednak z faktu umożliwienia wnioskowania o kredyt w sieci – nie jest to innowacyjne. Bardziej innowacyjne jest ograniczenie poziomu weryfikacji klienta, przez co nawet osoby z zerowymi formalnymi przychodami i bez zatrudnienia, są w stanie przejść taką weryfikację – o ile nie są dłużnikami wpisanymi na odpowiednie listy.

Pożyczka na Pesel

Szybka weryfikacja PESEL w dobie cyfrowych technologii i komunikacji teleinformatycznej trwa kilka do kilkunastu sekund. Po tym czasie klient wie, czy może otrzymać te pieniądze, a jeśli decyzja jest pozytywna – praktycznie symultanicznie z powiadomieniem go o zgodzie wykonywany jest przelew na wskazane we wniosku konto. Jeśli bank odbiorcy znajduje się w tej samej grupie, co bank nadawcy – wtedy zaksięgowanie środków na koncie odbywa się niemal natychmiastowo, w czasie rzeczywistym. To sprawia, że zainteresowanie takimi prostymi i szybkimi pożyczkami z bardzo wysokim procentem przyznawalności, regularnie rośnie i rynek ten z roku na rok jest wart coraz więcej, stąd coraz więcej inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem takiej działalności.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz