Internetowe pożyczki wzajemne

11 lut

Pożyczki wzajemne to dosyć ciekawa alternatywa zarówno dla banków jak i wyspecjalizowanych firm pożyczkowych. W tym przypadku bowiem osobami udzielającymi pożyczek są osoby prywatne, które w ten sposób mogą inwestować swój kapitał.

Wszystko skupia się przeważnie wokół specjalnej platformy internetowej, której zadaniem jest kojarzenie osób, które chcą pożyczyć pieniądze, z osobami, które chcą swoje środki zainwestować.

Rola serwisu

Rola tego rodzaju serwisów może sprowadzać się tylko i wyłącznie do pośrednictwa pomiędzy pożyczkodawcami, a pożyczkobiorcami, ale zdecydowanie częściej serwisy tego rodzaju dbają także o bezpieczeństwo zawieranych transakcji, zapewniając chociażby możliwość weryfikowania tożsamości wszystkich uczestników danego serwisu, jak też i weryfikację zdolności kredytowej, co dotyczy już samych pożyczkobiorców. W im większym stopniu tego typu serwis będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwo transakcji tym oczywiście lepiej. W niektórych przypadkach samą transakcję można jeszcze odpowiednio ubezpieczyć. Osoby inwestujące w pożyczki online mogą uzyskać całkiem duże oprocentowanie, znacznie przewyższające, to które oferują banki na lokatach, natomiast ci którzy poszukują taniej pożyczki, mogą liczyć właśnie przy tego rodzaju pożyczkach na dosyć niskie oprocentowanie.

Działanie giełdy?

Internetowe pożyczki wzajemneSam sposób zawierania transakcji przypominać może działanie giełdy. Pożyczkobiorca określa maksymalny, dopuszczalny poziom oprocentowania pożyczki, natomiast pożyczkodawca określa minimalne oprocentowanie, które go satysfakcjonuje. Jeśli uda się ustalić wspólny kurs, to transakcja może zostać zawarta pomiędzy stronami. Ograniczeniem mogą być jeszcze kwestie wysokości pojedynczej pożyczki. Jeśli pomiędzy stronami nie zostanie zawarta pisemna umowa, to zgodnie z przepisami prawa kwota takiej pożyczki nie może przekraczać 500 złotych. W przypadku pożyczkodawców konieczne jest także odpowiednie wykazanie dochodów od udzielanych w ten sposób pożyczek. Przed skorzystaniem z takiej formy pożyczki online zawsze też warto sprawdzić ofertę wyspecjalizowanych firm pożyczkowych, zwłaszcza jeśli mamy możliwość skorzystania ze specjalnych promocji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz