Korzyści z internetowej działalności

26 sty

Operowanie środkami finansowymi w Internecie jest już dzisiaj bardzo powszechne, ponieważ przełamana została bariera niewiedzy oraz lęku. Obawa przed tym, że pieniądze w wirtualnej przestrzeni są bardziej narażone na różnego rodzaju kradzieże i cybernetyczne oszustwa, zniknęła dość szybko wraz z postępującą cyfryzacją. Obecnie jednak świadomość ludzi korzystających z sieci i przeglądarek oraz aplikacji mobilnych jest zdecydowanie wyższa, a zabezpieczenia bankowe raczej skutecznie uniemożliwiają autoryzację przelewu czy płatności bez wiedzy prawdziwego właściciela. Ze względu na duże zaufanie do płatności online użytkownicy Internetu przeważnie nie mają także problemu z udostępnianiem własnych danych osobowych chociażby w procesie wnioskowania o pożyczkę online.

Firm prywatnych, które stanęły do szranki z komercyjnymi bankami czy firmami ubezpieczeniowymi, wciąż przybywa, a najbardziej pożądany i łatwo dostępny towar oferowany przez nie to oczywiście pożyczka poza sektorem bankowym. Dzięki funkcjonowaniu w innym systemie prawnym i organizacyjnym niż banki, prywatne firmy jak Provident czy Optima od wielu lat były w stanie skutecznie docierać do klientów, dla których banki były zamknięte. Wymagało to jednak budowania bardzo szerokiej struktury terenowej i organizowanie setek biur w mniejszych i większych miastach kraju, zatrudnienia setek pracowników do obsługi domowej klienta. Dzisiaj Internet kompletnie odwrócił te proporcje i na rynku corocznie debiutuje od kilku do kilkunastu nowych firm pożyczkowych, które nie mają żadnych biur w terenie, a wszystkie pożyczki udostępniają online.

Proces przyznawania takiego kredytu online jest bardzo szybki i trwa niekiedy mniej niż piętnaście minut. Na cały proces składają się następujące kroki:

  1. wprowadzenie numeru PESEL, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie wypłacalności klienta
  2. zweryfikowanie numeru i serii dowodu osobistego w celu wyeliminowania fałszywych lub nieważnych dokumentów
  3. obliczenie zdolności kredytowej klienta na podstawie jego oświadczenia o dochodach
  4. wyświetlenie decyzji o udzieleniu pożyczki online
  5. akceptacja warunków umowy przez użytkownika

przelew środków.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz