Pożyczanie jest łatwe

1 kwi

Jeszcze do niedawna, każdy kto chciał pożyczyć pieniądze musiał liczyć się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności. Przede wszystkim, banki wymagały bowiem przedstawienia zaświadczenia o zatrudnieniu i o wysokości osiąganych zarobków miesięcznych z ostatnich kilku miesięcy. Niektóre z nich wymagały również innej dokumentacji. Wiele zmieniło się, kiedy pojawiły się tak zwane para banki, czyli firmy, które udzielają pożyczek pozabankowych. Dużo łatwiej jest już pożyczyć pieniądze i nikt nie wymaga już tylu formalności, podpisywania wielu dokumentów i biegania od placówki do placówki.

Provident

Minimum formalności

Dzisiaj, na rynku funkcjonują tak zwane szybkie pożyczki, które można uzyskać nawet tego samego dnia, którego wystąpiło się z wnioskiem o nie. Przede wszystkim, sporym udogodnieniem jest możliwość zaciągnięcia pożyczki przez Internet. Oferuje ją wiele firm pożyczkowych. Można swobodnie składać wnioski o udzielenie pożyczki na ich stronie internetowej, za pośrednictwem specjalnego formularza. Coraz więcej osób korzysta z tej opcji, ponieważ mogą one złożyć wniosek o pożyczkę i dopełnić wszelkich formalności w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu. Oczywiście, konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego i imiennego rachunku bankowego. Większości firm, do udzielenia pożyczki wystarczy oświadczenie potencjalnego klienta o wysokości jego zarobków. Rzadko jest to weryfikowane u pracodawcy. Poza tym, mało firm sprawdza swoich klientów w bazach i rejestrach dłużników.

Pożyczki oddłużeniowe

Dzięki temu, również osoby zadłużone, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, mogą liczyć na udzielenie im pożyczki. Niektóre firmy, jak an przykład Provident, oferują nawet swoim klientom szybkie pożyczki oddłużeniowe. Są to pożyczki konsolidacyjne, na spłatę innych zadłużeń w innych firmach. Dzięki temu, osoba zadłużona może spłacać jedynie jedną ratę w ciągu miesiąca. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala uporać się z kłopotami finansowymi i nieco odetchnąć. Warto z niego skorzystać, jeżeli znajdziemy się w dużej potrzebie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz