Pożyczka czy kupno na raty?

12 sty

Wielu z nas w pewnym momencie życia staje przed koniecznością dokonania dużego wydatku. Dla wielu z nas takim wydatkiem może być na przykład zakup nowego samochodu. Wielu ludzi, szczególnie młodych, będących na początku dorosłego, samodzielnego życia, zdecydowałoby się na zakup samochodu używanego, który jest wielokrotnie tańszy od samochodu kupionego w salonie.

Pożyczka czy kupno na raty?Nie każdego stać na zakup pojazdu za kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rozwiązaniem mogą być nowe samochody na raty albo pożyczki pozabankowe. Niestety dla wielu osób wciąż kupowanie na raty, co w praktyce oznacza wzięcie kredytu, nie kojarzy się najlepiej. Perspektywa wielomiesięcznego lub nawet wieloletniego zobowiązania finansowego wobec banku dla wielu jest zniechęcająca a czasem wręcz wywołująca strach.

Dlatego pożyczki to znacznie lepsza opcja, szczególnie, jeśli posiada się pewien zasób gotówki a brakuje nam tylko odrobina. Wiele firm oferuje pożyczki przez Internet, nawet do 15 tysięcy złotych, które można zdobyć na bardzo korzystnych zasadach i w bezpieczny sposób. Warunkiem jest jednak chęć podjęcia współpracy z firmą, która jest firmą z prawdziwego zdarzenia i której zależy na współpracy z klientem.

Statystyki i rankingi wskazują, że w Polsce mimo szerokiej oferty firm oferujących pożyczki, tych którym zaufało najwięcej Polaków jest tylko kilka. Na wysokim poziomie popularności znajduje się na przykład firma Kasa Stefczyka czy Optima, oraz Provident – aktualnie lider. Dlaczego właśnie te firmy? Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie lidera.

Jak wskazują sami zainteresowani, a więc klienci Providenta, firma zyskała sobie ich zaufane przede wszystkim przez ofertę oraz podejście do klienta. Najbardziej charakterystyczne cechy to:

  • brak ukrytych kosztów
  • bezpieczeństwo
  • jasne zasady
  • minimum formalności
  • szeroka oferta
  • dostosowanie oferty do możliwości klienta

Nie bez znaczenia są również dogodne raty, na które rozkłada się dług oraz możliwość skorzystania z opcji pożyczki konsolidacyjnej. Pieniądze mogą być przelane na konto bądź dostarczone przez przedstawiciela, a formalności załatwione w taki sam sposób, wszystko za sprawą wniosku online.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz