Pożyczki online – zdolność kredytowa

12 lut

Tak zwana zdolność kredytowa, to określenie, które kojarzyć może się przede wszystkim z pożyczkami i kredytami bankowymi.

Bank, w oparciu zarówno o przepisy prawa bankowego jak i o swoje własne wewnętrzne regulacje określa czy przychody osiągane przez danego klienta są wystarczające, do udzielenia mu pożyczki w określonej wysokości.

Zobowiązania finansowe

Sprawdzane są także obecne, jak i przeszłe zobowiązania finansowe, zwłaszcza z tytułu kredytów i pożyczek, ale rzecz jasna nie tylko. Warto sprawdzić : https://www.provident.pl/ Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o pożyczki online. Tutaj już poziom weryfikacji tak zwanej zdolności kredytowej może być nieco inny, lub wręcz minimalny, zwłaszcza w odniesieniu do bardzo małych kwot, udzielanych na dosyć krótkie okresy. Przykładem może być to, że w wielu przypadkach nie ma konieczności dostarczania zaświadczenia o wysokości swoich zarobków, ale w pełni wystarczy stosowne oświadczenie, które oczywiście musi być zgodne z prawdą. Inną kwestią jest to, że firmy udzielające pożyczek online mogą brać pod uwagę inne źródła przychodów. Obecnie nie jest to już takim problemem , ale jeszcze parę lat temu osoby uzyskujące przychody głównie z tak zwanych umów o dzieło, były na zdecydowanie gorszej pozycji, jeśli chodzi o ocenę ich zdolności kredytowej przez branki.

Pewne zasady

Pożyczki online - zdolność kredytowaObecnie nadal firmy pożyczkowe, mają pod tym względem o wiele mniej rygorystyczne zasady, nawet w przypadku gdy uzyskiwane przychody są nieregularne. Przeważnie w przypadku pożyczek internetowych, nie ma konieczności, bardzo dokładnej weryfikacji zdolności kredytowej, niemniej jednak możemy spodziewać się tego, że instytucja, która udziela takiej pożyczki, sprawdzi przynajmniej historię zobowiązań swojego potencjalnego klienta w systemie BIK. Zwykle jednak cały proces jest bardzo szybki i już tego samego dnia w którym złożony został wniosek o pożyczkę, środki mogą zostać przyznane pożyczkobiorcy. Swoją zdolność kredytową można także sprawdzić we własnym zakresie korzystając ze specjalnych kalkulatorów zdolności kredytowej, jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy bank i każda firma pożyczkowa może stosować tutaj swoje własne zasady oceny zdolności kredytowej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz