Pożyczki wzajemne

19 lut

Pożyczki wzajemneTak zwane pożyczki wzajemne mogą obecnie wydawać się czymś nietypowym, ale to przecież właśnie z tego pomysłu zrodziły się firmy, które specjalizują się obecnie w udzielaniu pożyczek. Najprostszą formą pożyczki wzajemnej jest po prostu pożyczka środków od osoby znajomej czy członka rodziny.

Jak nie trudno jednak sobie wyobrazić taka pożyczka ma dosyć niewielki zasięg i nie każdy ma możliwości skorzystania z niej. Aby pomóc zarówno osobom poszukującym środków jak i tym, które mają możliwości pożyczenia pieniędzy innym, powstały różnego rodzaju serwisy pożyczkowe, opierające się na zasadach wzajemnych pożyczek.

Przeczytanie umowy

Zakres usług takiego serwisu może być bardzo różny, najczęściej jest to po prostu pośrednik który pomaga w kojarzeniu zainteresowanych stron, zapewnia odpowiednie warunki do przeprowadzenia transakcji oraz oczywiście pobiera prowizje za swoje usługi. Możemy porównać to do popularnych serwisów aukcyjnych, także pod względem bezpieczeństwa transakcji. Nigdy bowiem nie wiadomo na kogo trafimy, tak więc dobrze, jeśli serwis, z którego korzystamy świadczy usługi także w zakresie pomocy, dla obu stron transakcji. W najprostszej wersji serwis po prostu kojarzy zainteresowane osoby, a pożyczka udzielana jest na zasadach zwykłej pożyczki. Wymogiem jest jedynie zapoznanie stron, dodatkowym zabezpieczeniem będzie sporządzona umowa. Wadą będzie to, że jednorazowa pożyczka udzielona w ten sposób to kwota maksymalnie 500 złotych, co może być niezadowalające dla żadnej ze stron.

Pożyczki na duże kwoty

W bardziej zaawansowanej wersji, możliwe są pożyczki nawet na bardzo duże kwoty, ale pojawia się o wiele więcej formalności , które obowiązują każdą ze stron. Jest to chociażby wymóg bardzo dokładnej weryfikacji tożsamości, jeszcze na etapie rejestracji w serwisie. Jeśli mamy zamiar inwestować w ten sposób swoje środki, to dobrze jest wybrać taki serwis, który zapewni nam pomoc prawną, nawet w przypadku problemów ze spłatą pożyczki. Niekiedy możliwe jest też zastosowanie innych, dodatkowych zabezpieczeń. Pożyczki wzajemne są dobrym sposobem pozyskiwania i inwestowania środków. Pożyczkobiorca ma szansę na uzyskanie tańszej pożyczki, dla inwestora z kolei zyski będą o wiele większe w porównaniu z typową lokatą bankową.

Jeśli natomiast poszukujesz kalkulatora pożyczek polecamy sprawdzić: https://www.provident.pl/kalkulator-pozyczki

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz