Propozycje nowych usług

2 wrz

Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój sektora usług pozabankowych, w których pojawiają się wciąż nowe firmy, dysponujące nieograniczonym niemalże kapitałem i agresywną strategią marketingową. Rywalizacja o klienta jest tak wysoka, ponieważ firm oferujących pożyczki pozabankowe jest już kilkadziesiąt, a każda z nich de facto umożliwia w dość dużym stopniu na łączenie swoich produktów z pożyczkami uzyskiwanymi wśród innych firm.

O ile banki bardzo chętnie wymieniają się wszystkimi danymi o swoich klientach, nawet tych tylko wnioskujących o pomoc, z innymi bankami w celu uniknięcia złych kredytów lub nieuczciwych kredytobiorców, o tyle wśród firm pożyczkowych taka współpraca jest jeszcze rzadkością, lub nie występuje na tak wysokim poziomie organizacyjnym. A to oznacza, że przy odpowiednich wiatrach ten sam klient jest w stanie jednego dnia złożyć kilkanaście wniosków o przyznanie pożyczki przez Internet i wielce prawdopodobne jest, że otrzyma ogromną większość z tych wnioskowanych pieniędzy. Dla samych firm udzielających pożyczek w nowej formule nie jest to jednak szczególnie dużym problemem, albowiem windykacja takich kontraktów jest później bardzo dochodowa, a sami klienci, którzy spłacają swoje zobowiązania na czas, także dają firmie spore korzyści z tytułu wysokiego oprocentowania takiej pożyczki.

Walka o klienta jest tak ostra, ponieważ do firm jak Provident czy Optima, mających rynek usług pozabankowych w swojej garści przez długie lata, dołączają nowe podmioty gospodarcze i firmy finansowe. Mają one przede wszystkim kolosalne wsparcie finansowe i kapitałowe ze strony inwestorów, którzy są w stanie na początku wytrzymać kilka miesięcy lub rok bez zysków, w celu zapewnienia sobie lepszej pozycji rynkowej na kolejne lata. To sprawia, że rozliczne firmy oferujące swoje pożyczki online lub w punkcie obsługi klienta przekonują do wzięcia kredytu właśnie u siebie chociażby poprzez roztoczenie przed klientem wizji różnych promocji. Spotyka się więc coraz częściej na rynku propozycje dla nowych klientów, aby nie oddawali firmie ani złotówki ponad to, co pożyczyli.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz