Wybór firmy pożyczkowej

10 sty

Nigdzie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi, który bank udzieli nam najtańszego kredytu. Kupując samochód, najlepiej byłoby mieć wystarczającą ilość gotówki, i sprawę załatwić od ręki. Niestety, wielu klientów salonów samochodowych nie ma całej kwoty na zakup nowego pojazdu. Doskonale wiedzą o tym samochodowi dealerzy i już na miejscu, w salonie proponują nowe samochody na raty.

Wybór firmy pożyczkowejMożemy jednak sami odwiedzić kilka banków i zorientować się w kredytowych możliwościach. Istnieje oczywiście również alternatywa, szczególnie, jeśli ma się pewien zasób gotówki a odrobina nam brakuje bądź kiedy chce się przeznaczyć pieniądze po prostu na dowolny cel – są to pożyczki pozabankowe.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem pożyczki? Tak naprawdę elementów jest bardzo wiele, począwszy od opinii o konkretnej firmie z jaką chcemy rozpocząć współpracę. W przypadku kredytów sprawa jest prosta. Długość okresu kredytowania – im dłuższy, tym wyższe odsetki, ale mniejsze raty miesięczne.

Oprocentowanie kredytu – zdecydowanie niższe, o kilka procent, na zakup nowego samochodu, niż przy kupnie starego. Waluta kredytu – należy rozważyć, czy przy dużych wahaniach kursowych, co często ma miejsce w ostatnich latach ze względu na sytuację finansową w Europie, nasz kredyt nie okaże się dużo droższy.

Trzeba zapytać, czy za wcześniejszą spłatę kredytu, bank nie naliczy dodatkowej opłaty. Jakich zabezpieczeń żąda bank od kredytobiorcy. Czasem również, w zamian za niższe oprocentowanie kredytu, bank nalicza wyższą opłatę wstępną. Jak już pokonamy wszystkie zawiłości finansowe związane z kredytem, możemy sami zadecydować o najkorzystniejszym rozwiązaniu i cieszyć się nowym nabytkiem.

W przypadku pożyczki online sprawa może wyglądać nieco inaczej – dostanie pieniędzy jest znacznie łatwiejsze, bowiem nie potrzeba nadmiaru formalności. Wbrew powszechnej opinii wcale nie jest tak, że oprocentowanie jest znacznie wyższe niż w bankach – dzisiaj firmy z najwyższej półki, takie jak lider polskiego rynku finansowego Provident czy również popularna Kasa Stefczyka naprawdę wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując im bardzo dogodne warunki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz